Річний звіт за 2015 рік
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Примiтки та пояснення до повного пакету фiнансової звiтностi
Публiчного акцiонерного товариства "Вiльшанська меблева фабрика "
за 2015 рiк.
1. Загальна iнформацiя
1 Повне найменування Публiчне акцiонерне товариство "Вiльшанська меблева фабрика"
2 Органiзацiйно - правова форма КОПФГ 230
3 Країна реєстрацiї Україна
4 Юридична адреса 62360, Харкiвська обл.,Дергачiвський район, вул..Радянська, буд.78
5 Країна , що є основним мiсцем ведення бiзнесу Україна
6 Найменування материнської компанiї немає
7 Характер та основнi напрямки дiяльностi товариства 68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна.
Лiцензiї немає
8 Звiтний перiод 12 мiсяцiв 2015 року, що закiнчується 31.12.2015р.
9 Дата затвердження звiтностi
10 Валюта звiтностi гривна
11 Рiвень округлення у наданiй звiтностi Сто гривень (100)
12 Функцiональна валюта Гривна .
Протягом 12 мiсяцiв 2015 року функцiональна валюта не змiнювалася
Основнi
положення Ця фiнансова звiтнiсть є повним пакетом фiнансової звiтностi що наводиться pазом порiвняльною iнформацiєю за 2014 рiк згiдно вимог МСФЗ
Формат фiнансових звiтiв представлений з урахуванням вимог Мiнiстерства фiнансiв України, що затверджує форми фiнансових звiтiв в Українi.
Статтi фiнансової звiтностi за МСФЗ вписанi в найбiльш доречнi рядки форм фiнансових звiтiв, затверджених Мiнiстерством фiнансiв України.
Рядки не мiстять посилань на вiдповiднi Примiтки, тому що це не передбачено формами, але Примiтки структурованi для полегшення користування.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена у вiдповiдностi з принципом оцiнки за iсторичною собiвартiстю.
Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена з використанням припущення про продовження дiяльностi пiдприємства в осяжному майбутньому, що передбачає реалiзацiю активiв та погашення зобов'язань в ходi нормальної операцiйної дiяльностi.
13 Надана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена згiдно вимогам Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ):
1)Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (IFRS)
2) Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (IAS)
3) Тлумачення Мiжнародної фiнансової звiтностi(IFRIC)
4) Тлумачення Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (SIC)
Товариство не застосовує жодних МСФЗ достроково.
Ця фiнансова звiтнiсть не є консолiдованою фiнансовою звiтнiстю, а є окремою фiнансовою звiтнiстю ПАТ без врахування змiни чистих активiв чи результатiв дiяльностi iнших пiдприємств.
Критерiї визнання фiнансової звiтностi
Активи - ресурси, контрольованi пiдприємством, в результатi подiй минулих перiодiв, вiд яких пiдприємство очiкує отримання економiчної вигоди в майбутньому.
Зобов'язання - поточна заборгованiсть пiдприємства, що виникла внаслiдок подiй минулих перiодiв, врегулювання, якої призведе до вiдтоку з пiдприємства ресурсiв, що мiстять економiчну вигоду.
Капiтал - що залишається частка в активах пiдприємства пiсля вирахування всiх зобов'язань .
Дохiд - прирiст економiчних вигод протягом звiтного перiоду , у формi припливу (або збiльшення) активiв або зменшення зобов'язань, що приводить до збiльшення капiталу, не пов'язаного з внесками власникiв.
Витрати - зменшення економiчних вигод протягом звiтного перiоду, що вiдбувається у формi вiдпливу активiв або збiльшення зобов'язань , що спричиняють зменшення капiталу , не пов'язаного з його розподiлом мiж власниками (акцiонерами) .
14 Вiдступлення вiд вимог МСФЗ у фiнансовiй звiтностi за 12 мiсяцiв 2015 р.:
Товариство не застосовує МСБО 19 "Виплати працiвникам", так як зазначенi у цьому стандартi виплати фактично вiдсутнi.
Товариство не застосовує МСФЗ 2 "Платiж на основi акцiї", так як зазначенi у цьому стандартi платежi нiколи не здiйснювалися i їх застосування не планується у майбутньому.
Товариство не застосовує МСФЗ 3 "Об`єднання бiзнесу" , так як операцiї або подiї , що вiдповiдають визначенню об`єднання бiзнесу у 2015 роцi були вiдсутнi.
Товариство не застосовує МСФЗ 6 "Розвiдка та оцiнка запасiв корисних копалин", так як цей вид господарчої дiяльностi не вiдповiдає предмету його дiяльностi .
Товариство не застосовує МСБО 20 "Облiк державних грантiв i розкриття iнформацiї про державну допомогу", так як нiяких державних коштiв нiколи не залучало.
Товариство не застосовує МСБО 26 "Облiк та звiтнiсть щодо програм пенсiйного забезпечення" , так як зазначенi у стандартi програми у 2015 роцi були вiдсутнi.
Товариство не застосовує МСБО 29 "Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї", так як гiперiнфляцiя в Українi у 2014роцi i попереднiх роках не мала мiсце.
Товариство не застосовує МСБО 31 "Частки у спiльних пiдприємствах" , так як не має часток у спiльних пiдприємствах.
Товариство не застосовує МСБО 41 "Сiльське господарство" так як цей вид господарчої дiяльностi не вiдповiдає предмету дiяльностi товариства.
- МСБО №27 "Консолiдована та окрема фiнансова звiтнiсть" на пiдприємствi не застосовується , консолiдована звiтнiсть не складається.
- На вимогу МСБО №21 "Вплив змiн валютних курсiв" повiдомляємо,що товариство не застосовує цей стандарт .
- На вимогу МСБО № 23 " Витрати на позики" повiдомляємо, що товариство не застосовує цей стандарт , витрат на позики у 2015 роцi не було.
- На вимогу МСФО № 28 "Iнвестицiї в асоцiйованi пiдприємства" , додатково повiдомляємо: жодного об'єкту нерухомого майна , що вiдповiдає ознакам iнвестицiйної нерухомостi ,товариство не має.
- На вимогу МСБО № 33 "Прибуток на акцiю" додатково повiдомляємо , що цей стандарт суб'єктом господарювання не застосовується .
15 Знецiнення активiв
Вiдновлення збиткiв вiд знецiнення по переоцiненим активам, визнаних протягом 12 мiсяцiв 2015р. у складi iншого совокупного прибутку , не вiдбувалося.
Протягом 12 мiсяцiв 2015р. збитки вiд знецiнення активiв вiдсутнi
16 Рекласифiкацiя статей у фiнансовiй звiтностi не вiдбувалася , так як товариство використовує форми фiнансової звiтностi що встановленi чинним законодавством України щодо складання фiнансових звiтiв по МСФЗ за 12 мiсяцiв 2015 роцi .
Коригування при рекласифiкацiї вiдсутнi.
17 Змiни звiтного перiоду на бiльш короткий або довший нiж один календарний рiк вiдсутнi.
18 Функцiональна валюта - гривна не вiдноситься до валют країн з гiперiнфляцiйною економiкою, тому показники фiнансових звiтiв попереднiх перiодiв не перераховувалися при складаннi фiнансової звiтностi за 12 мiсяцiв 2015 р.
19 Товариство не має iнвестицiй у дочiрнi та асоцiйованi компанiї
20 Перелiк найбiльш вагомих положень облiкової полiтики
А) Оцiнка основних засобiв пiсля їх визнання у облiку здiйснюється по первiснiй вартостi.
Б) Метод нарахування амортизацiї основних засобiв - прямолiнiйний
В) Способ змiни нарахованої амортизацiї при переоцiнцi основних засобiв : нарахована амортизацiя списується шляхом зменшення валової балансової вартостi актива.
Г) Лiквiдацiйна вартiсть визначається для об'єктiв нерухомостi окремо за кожним об'єктом.
Д) Списання 100% вартостi МНМА при передаваннi в експлуатацiю.
Є) Створення резерву сумнiвних боргiв на основi платоспроможностi окремих дебiторiв
Ж) Оцiнка фiнансових iнвестицiй в дочiрнi та асоцiйованi пiдприємства за методом участi у капiталi, iнших iнвестицiй в акцiї та корпоративнi права - за собiвартiстю з урахуванням зменшення корисностi
З) Вiдображення наданих та отриманих безвiдсоткових позик за сумою погашення
I) Оцiнка нематерiальних активiв здiйснюється пiсля їх признання у облiку по первиннiй вартостi.
К) Засiб змiнення нарахованої амортизацiї при переоцiнцi нематерiальних активiв : нарахована амортизацiя переоцiнюється пропорцiйно iз змiненням балансової вартостi актива.
Л) Метод переносу резерва вiд переоцiнки нематерiальних активiв на нерозподiлений прибуток:
резерв вiд переоцiнки нематерiальних активiв переноситься на нерозподiлений прибуток при вибуттi актива.
М) Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється за прямолiнiйним методом.
Нематерiальнi активи з невизначеним строком корисного використання не амортизуються, а тестуються на знецiнення щорiчно або по одинцi.
Н) Облiк iнвестицiйного майна здiйснюється по справедливiй вартостi.
О) Оцiнка вартостi запасiв здiйснюється по середньозваженiй вартостi.
П) До складу компонентiв грошових коштiв та їх еквiвалентiв вiдносяться банкiвськi займи
( овердрафти)
Р) Методом визнання виручки при наданнi послуг компанiєю є метод вiдсотка готовностi
( визнання виручки в залежностi вiд стадiї завершення угоди).
Виручка визнається у тому випадку, коли отримання економiчних вигiд оцiнюється як вiрогiдне, та якщо виручка може бути надiйно оцiнена, незалежно вiд часу здiйснення платежу.
Виручка оцiнюється по справедливiй вартостi отриманої винагороди з урахуванням визначених у договорi умов платежу та за вирахуванням податкiв та зборiв.
Виручка визнається коли встановлено право на отримання платежу.
С) Грошовi потоки повязанi з вiдсотками та дивiдендами класифiкуються наступним чином:
Вiдсотки сплаченi Операцiйна дiяльнiсть
Дивiденди сплаченi Фiнансова дiяльнiсть
Вiдсотки та дивiденди отриманi Операцiйна дiяльнiсть
Т) Форма звiту про рух грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi Використовується косвенний метод , яким прибуток чи збиток коригуються на ефект негрошових операцiй , та операцiй, рух грошових коштiв по яким вiдбувається в iнших периодах, а також доходiв та витрат , пов'язаних з рухом грошових коштiв вiд iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi
У) Оренда
Оренда майна повинна класифiкуватися як фiнансова, якщо всi iстотнi ризики i вигоди вiд володiння предметом оренди переданi орендарю. Права на майно не обов'язково повиннi бути переданi. Усi iншi види оренди класифiкуються як операцiйна.
Товариство як орендар: платежi з операцiйної оренди визнаються у звiтi про сукупний дохiд рiвномiрно протягом строку оренди
Доход вiд оренди. Доход вiд iнвестицiйної нерухомостi , наданої у операцiйну оренду, облiковується за прямолiнiйним методом протягом строку оренди та враховується до складу виручки , так як вiн має операцiйний характер.
Ф) Продаж товарiв . Виручка вiд продажу товарiв визнається , як правило, при доставцi товару , коли суттєвi ризики та вигоди вiд володiння товаром переходять до покупця.
Х) Позаоборотнi активи , що утримуються для продажу, оцiнюються по меншому з двох значень - балансової вартостi та справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж.
21 Змiни облiкової полiтики
Облiкова полiтика , що використовувалася протягом 12 мiсяцiв 2015 року, затверджена Наказом № 1/1 вiд 08.01.2014р. "Про органiзацiю бухгалтерського облiку та облiкову полiтику пiдприємства". Змiни положень облiкової полiтики вiдбулися з 01.09.2015р. , в зв'язку з пiдвищенням вартостi оцiнки Основних засобiв до 6 тис.грн. (Наказ про змiни в облiкову полiтику № 12/1 вiд 01.09.2015 року)
22 Економiчне середовище, в якому Товариство здiйснює дiяльнiсть.
Товариство усвiдомлює, що на процес рiшення поставлених завдань будуть впливати фактори зовнiшнього та внутрiшнього середовища, якi будуть стримувати або стимулювати його розвиток. Керiвництво вважає за доцiльне окреслити коло таких найбiльш впливових зовнiшнiх та внутрiшнiх факторiв.
Внутрiшнi фактори: рiвень професiйних знань, вмiнь та навичок персоналу; технологiчна ефективнiсть; гнучкiсть системи управлiння Товариства, та її адекватнiсть завданням, якi стоять перед ним; конкурентоспроможнiсть в рiзних сегментах ринку; рiвень ризику по операцiях з покупцями; структура, строковiсть та вартiсть ресурсiв, рiвень ризику по операцiях з банками; рiвень розвитку iнформацiйної системи Товариства, її спроможнiсть забезпечувати пiдтримку прийняття управлiнських рiшень своєчасною та адекватною iнформацiєю; розвиненiсть вiдносин з клiєнтами, спектр продукцiї та послуг, їх якiсть i вартiсть.
Фактори зовнiшнього середовища: темпи росту ВВП; iнфляцiйнi процеси; монетарна полiтика НБУ; тенденцiї на свiтових ринках; обсяг та структура зовнiшнього та внутрiшнього боргу; рiвень грошових доходiв населення, величина та динамiка заборгованостi по виплатi заробiтної плати, пенсiй; платiжна дисциплiна; законодавча база, її стабiльнiсть i прозорiсть; кредитоспроможнiсть та платоспроможнiсть клiєнтiв Товариства ; iнвестицiї та приватизацiйнi процеси; тенденцiї розвитку пiдприємницької дiяльностi, ступiнь розвитку жорсткої конкуренцiї в центрi та регiонах.
Полiтично-економiчна ситуацiя суттєво погiршується, це негативно впливає на фiнансовий та корпоративний сектори в Українi. Керiвництво вважає найбiльш точним лише короткочасний прогноз зовнiшнього середовища, в якому буде дiяти Товариство, в залежностi вiд змiн якого необхiдно буде вносити корективи у перелiк поставлених завдань та до комплексу заходiв по їх реалiзацiї.
Кiнцевий результат розвитку та наслiдки полiтичної та економiчної кризи важко спрогнозувати, однак вони можуть мати подальший серйозний негативний вплив на економiку України та дiяльнiсть Товариства.
23 Змiна облiкових оцiнок
Змiни положень облiкової полiтики вiдбулися з 01.09.2015р. , в зв'язку з пiдвищенням вартостi оцiнки Основних засобiв до 6 тис.грн. (Наказ про змiни в облiкову полiтику № 12/1 вiд 01.09.2015 року).
24 Помилки
Коригування показникiв фiнансової звiтностi внаслiдок виявлених помилок звiтного року та попереднiх перiодiв не вiдбувалося
25 Припинена дiяльнiсть
Керiвництво товариства повiдомляє , що жодного компоненту фiнансової звiтностi , що вiдповiдає критерiям припиненої дiяльностi , немає.
26 Подiї пiсля звiтного перiоду
Керiвництво товариства вважає , що коригування фiнансових звiтiв за 12 мiсяцiв 2015 року стосовно подiй пiсля звiтного перiоду не доцiльне , так як на дату затвердження фiнансової звiтностi до випуску несприятливих подiй з кiнця звiтного перiоду не вiдбувалося.
Несприятливих умов , що потребують вiдповiдних коригувань фiнансових звiтiв , на кiнець звiтного перiоду не iснувало.
27 Розкриття iнформацiї про зв'язанi сторони
Протягом за 12 мiсяцiв 2015 року не здiйснювались операцiї з особами, такими що прямо або опосередковано через одного чи бiльше посередникiв:
1) контролюють або перебувають пiд контролем, або ж перебувають пiд спiльним контролем разом iз суб'єктом господарювання (холдинговi компанiї, дочiрнi пiдприємства або спорiдненi дочiрнi пiдприємства);
2) мають спiльний контроль над суб'єктом господарювання;
3) є асоцiйованими з суб'єктом господарювання;
4) є спiльним пiдприємством, одним з учасникiв якого є суб'єкт господарювання;
5) є членом ключового управлiнського персоналу суб'єкту господарювання до якої вiн належить;
6) є близьким членом родини будь-кого з осiб, перелiчених в (1) або (4);
7) є суб'єктом господарювання, що контролюється, спiльно контролюється, або на який має значний вплив, або в якому володiють суттєвим вiдсотком голосiв прямо або непрямо будь-якi особи, перелiченi в (4) або (5);
8) є фондом винагородження по закiнченi трудової дiяльностi працiвникiв суб'єкта господарювання або будь-якого суб'єкта господарювання, що є зв'язаною стороною з суб'єктом господарювання.
Вiдповiдно до МСБО 24 " Розкриття iнформацiї про зв'язанi сторони", у разi здiйснення операцiй з пов'язаними сторонами товариство дотримується рiвня звичайних цiн та поточних потреб господарської дiяльностi.
Керiвництво товариства стверджує, що асоцiйованi пiдприємства , що повнiстю вiдповiдають визначеним МСФЗ критерiям до таких, на дату баланса вiдсутнi.
28 Безперервнiсть дiяльностi
Керiвництво товариства запевняє, що протягом звiтного перiодi дiяльнiсть товариства була безперервною.
Cумнiви менеджменту товариства вiдносно здатностi продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi вiдсутнi.
29 Розподiл прибутку
Розполiл прибутку на неконтролюючi долi у звiтному перiодi не вiдбувався . Керiвництво товариства та власники акцiй вважають це недоцiльним.
Дивiденди не нараховувалися та не сплачувалися.
30 Аналiтична iнформацiя за окремими статтями балансу
Основнi засоби
Статтi основних засобiв товариства деталiзуються по видам у вiдповiдностi з МСФЗ (IAS) 16.
Активи , призначенi для продажу на 31.12.2015р. вiдсутнi.
Товариство не має основних засобiв, що знаходяться в заставi .
Втрати вiд зменшення корисностi склали за рiк вiдсутнi.
Активiв, придбаних внаслiдок обєднання бiзнесу , немає.
Обмеження прав власностi на основнi засоби товариства вiдсутнi.
Витрати на будiвництво основних засобiв у звiтному перiодi вiдсутнi.
Договорнi зобовязання по придбанню основних засобiв на 31.12.2015р. вiдсутнi.
31 Акцiонерний капiтал
- на 31.12.2015. статутний капiтал ПАТ складає 7 094 010,00 / сiм мiльйонiв дев'яносто чотири тисячi десять / гривень , що вiдповiдає п.5.1.1. дiючого Статуту товариства вiд 26.11.2015р..
- Статутний капiтал товариства розподiлено на 95865 ( дев'яносто п'ять тисяч вiсiмсот шiстдесят п'ять ) штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 74,00(сiмдесят чотири) гривнi кожна . Форма iснування -бездокументарна .
Номiнальна вартiсть - 74,00 (сiмдесят чотири) гривнi кожна.
Привiлеї та обмеження прав по акцiям щодо розподiлу дивiдендiв та повернення капiталу вiдсутнi
Акцiї, що належать самому товариству, вiдсутнi.
Викуп акцiй власної емiсiї протягом 12 мiсяцiв 2015 року товариством не здiйснювався.
На Чергових Загальних зборах акцiонерiв ПАТ "Вiльшанська меблева фабрика" вiд 30 квiтня 2015 року (Протокол № 2015/1 вiд 30 квiтня 2015 року ) прийнято рiшення:
Для забезпечення можливостi Товариству придбавати та модернiзувати основнi виробничi засоби збiльшити статутний капiтал Товариства на 5920000 гривень (п'ять мiльйонiв дев'ятсот двадцять тисяч гривень 00 копiйок) до 7400000,00 гривень (сiм мiльйонiв чотириста тисяч гривень 00 копiйок) шляхом приватного розмiщення додаткової кiлькостi акцiй iснуючої номiнальної вартостi за рахунок додаткових внескiв.
На виконання цього здiйснити емiсiю акцiй Товариства шляхом приватного розмiщення у кiлькостi 80000 (вiсiмдесят тисяч) штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 74,00 гривень (сiмдесят чотири гривнi нуль копiйок) за їх ринковою вартiстю визначеною станом на 29.03.2015 року суб'єктом оцiночної дiяльностi ТОВ "Делта-Консалтинг" та затвердженою рiшенням засiдання наглядової ради Товариства вiд 14.04.2015 року, яка дорiвнює 74,00 гривень (сiмдесят чотири гривнi нуль копiйок) за одну акцiю.
Для перерахування коштiв акцiонерами в оплату за акцiї додаткової емiсiї ПАТ "Вiльшанська меблева фабрика" було вiдкрито рахунок № 26003815596291 в ПАТ "БАНК"ГРАНТ" м.Харкiв, МФО 351607.
Станом на 31.12.2015р. сума грошей, внесенних як плата за цi акцiї, становить
5 614 010,00 ( п'ять мiльйонiв шiстсот чотирнадцять тисяч десять) гривень, що облiковуються у рядку 1400 Балансу "Звiт про фiнансовий стан" на 31.12.2015р.
Розмiр фактично сплаченого статутного капiталу становить - 7094010,00 / сiм мiльйонiв дев'яносто чотири тисячi десять / гривень , що вiдповiдає п.5.1.1. дiючого Статуту товариства
Акцiї, зарезервованi до випуску по опцiонам та договорам продажу акцiй, вiдсутнi
Резервний капiтал вiдсутнiй.
32 Фiнансовi iнструменти
Рекласифiкацiя фiнансових активiв товарист не вiдбувалася.
Фiнансовi iнструменти з правом зворотнього продажу , що класифiкуються як дольовi, на дату баланса вiдсутнi.
Угод та активiв, що мають ознаки фiнансових iнструментiв, товариство не має i у звiтному перiодi не використовiвало.
33 Запаси
Уцiнка запасiв у звiтному перiоду не здiйснювалася.
Товариство не має запасiв призначених для продажу.
Риверсивнi записи щодо уцiнки запасiв у звiтному перiодi вiдсутнi.
34 Витрати по займам вiдсутнi
35 Прибуток на акцiю
Акцiї товариства не мають обiгу на вторинному ринку . Прибуток на акцiю не нараховується.
Привiлейованi акцiї вiдсутнi.
Випуск акцiй з метою погашення боргу не вiдбувався.
Викуп акцiй власної емiсiї не здiйснювався.
Випуск опцiонiв, варрантiв та iнших конвертуючих iнструментiв не здiйснювався.
36
Фiнансовi iнвестицiї вiдсутнi
37 Резерви та зобов'язання
Резерв вiдображається у звiтi про фiнансовий стан (балансi) у тому випадку, коли у Товариства виникає юридичне або об_рунтоване зобов'язання в результатi зобов'язуючої подiї та iснує ймовiрнiсть того, що буде вiдтiк коштiв для виконання цього зобов'язання.
Резерв щорiчних вiдпусток формується на основi розрахунку зобов'язання за щорiчною вiдпусткою, виходячи з кiлькостi днiв невикористаної вiдпустки та середньої заробiтної плати за останнi 12 мiсяцiв.
Товариство не має нiяких сформованих резервiв.
Товариство не має обтяжливих зобовязаннь за довгостроковим позиками .
Умовнi зобов'язання та умовнi активи вiдсутнi.
38 Iнвестицiйне майно
Вартiсть iнвестицiйного майна товариства становить - 3067 тис.грн
Вартiсть цього майна не пiдтверджено професiйним оцiнювачем.
Обмеження щодо можливостi реалiзацiї цього майна не iснують.
Контрактнi зобов'язання щодо ремонту , будiвлi цього майна , вiдсутнi.
Доходи чи збитки , що виникли при коригуваннi справедливої вартостi цього майна , вiдсутнi.
39 Податковi пiльги
У звiтному перiодi товариство податкових пiльг та державних субсидiй не отримувало
40 Умовнi зобов'язання та операцiйнi ризики
Розподiл прибутку 2015 року
Розподiл та iнше використання прибутку здiйснюється на пiдставi даних бухгалтерської звiтностi, складеної вiдповiдно до вимог українського законодавства. Вiдповiдно до законодавства розподiлу пiдлягає чистий прибуток року що минув . Керiвництво Товариства вважає не доцiльним розкривати якi-небудь суми розподiляємого прибутку до прийняття рiшення Зборами учасникiв.
Умови господарської дiяльностi
Економiцi України властивi деякi риси ринку, що розвивається. Зокрема неконвертованiсть української гривнi, валютний контроль, а так само iнфляцiя. Iснуюче податкове та митне законодавство України допускає рiзнi трактування i пiддається частим змiнам.
Оподаткування
Українське податкове, валютне та митне законодавство допускає рiзнi тлумачення i пiддається частим змiнам. Iнтерпретацiя керiвництвом Товариства даного законодавства стосовно операцiй i дiяльностi Суспiльства може бути оскаржена вiдповiдними фiскальними органами. Подiї, якi вiдбуваються в Українi, вказують на те, що податковi органи можуть зайняти бiльш жорстку позицiю при iнтерпретацiї законодавства та перевiрки податкових розрахункiв. Як наслiдок можуть бути донарахованi податки, пенi, штрафи. Така невизначенiсть може вплинути на вартiсть фiнансових iнструментiв, а також на ринковий рiвень цiн та угод.
На думку керiвництва, Товариство сплатило всi податки, тому фiнансова звiтнiсть не мiстить резервiв пiд податковi збитки. Податковi звiти можуть переглядатися вiдповiдними податковими органами протягом трьох рокiв.
На думку керiвництва Товариства станом на 31.12.2015 року вiдповiднi положення законодавства iнтерпретованi ним коректно, вiрогiднiсть збереження фiнансового становища, в якому перебуває Суспiльство в зв'язку з податковим, валютним i митним законодавством, є високою.
Договiрнi зобов'язання
Товариство не має нiяких договiрних невiдказних чи iнших обтяжливих зобов'язань. Товариство не має договiрних зобов'язань з майбутнього придбання або продажу основних засобiв, iнвестування тощо. Товариство не виступає поручителем (не надавала гарантiй).
Товариство не має умовних активiв чи зобов'язань станом на 31.12.2015, Товариство не є та не було стороною жодного судового процесу.
Товариство не бере участi у недержавних пенсiйних планах .
41 Фiнансовi ризики
В процесi своєї господарської дiяльностi Товариства пiддається ряду фiнансових ризикiв, включаючи ризик змiни цiн на наданi послуги, кредитний ризик. Загальна полiтика Товариства по управлiнню ризиками нацiлена на мiнiмiзацiю потенцiйних негативних наслiдкiв для фiнансових операцiй Товариства.
Товарний ризик.
Ризик змiни цiн на наданi послуги полягає в тому, що поточний або майбутнiй прибуток Товариства може зазнати негативного впливу змiни ринкових цiн на послуги Товариства.
Кредитний ризик
Для пiдприємства основним фiнансовим iнструментом, схильним до кредитного ризику, є дебiторська заборгованiсть. полягає в тому, що покупцi не можуть виконати свої зобов'язання перед Товариством у строк, що спричинить за собою виникнення фiнансових збиткiв. Товариство мiнiмiзує свiй кредитний ризик шляхом укладання договорiв з покупцями, якi мають вiдповiднi кредитнi iсторiї. Iншi статтi фiнансової звiтностi не схильнi до кредитного ризику.
Д/В
Д/В
Д/В